• INHA AVIATION
    • Kalite Kanatlarımızın Altında...
    • INHA HAVACILIK
    • Konforu, Hızla Birleştirdik...
    • INHA VIP TAŞIMACILIK
    • Siz Kahvenizi Yudumlarken, Biz yolculuğunuzu planlıyoruz...

Hava Ambulansı

Uçak Ambulans

 
Hava ambulansı, olay yeri ya da hastanın olduğu bölgeye karadan yeterince hızlı ulaşılamadığı veya hastanın
 aşınmasının aciliyet gerektirdiği durumlarda kullanılan hava aracıdır. Şirketimiz, Türkiye ve yurtdışı hasta naklinde faaliyet göstermekte ve 7/24 hava ambulans hizmeti vermektedir. Doktor ve hemşire nezaretinde yapılan uçuşlarımız, dünya standartlarında konfor ve emniyete sahip helikopter ve uçak ambulanslarımızla sağlanmaktadır. Hava ambulansı ihtiyacınız anında ve hastanızın nerede olduğuna bakmaksızın karşılanmaktadır. 7 gün 24 saat hasta nakillerini gerçekleştirebilecek personelimiz, ambulans jetlerimiz ve helikopterlerimiz kalkışa hazır beklemektedir.

 


HAVA AMBULANS ORGANİZASYONLARI

Kısa veya uzun süreli hasta transferlerinde hastanın hızlı ve konforlu transfer yöntemi hava ambulansıdır. Uzun mesafeli hasta nakillerinde hastanın tam donanımlı bir tedavi kuruluşuna ulaşımı için tercih edilen bir yöntemdir.Hava transferleri konforlu olmasındaki en önemli etken uzun mesafedeki kara ambulansındaki hastanın araç içinde geçirdiği süredir  

Hava ambulansında bu süre minumuma inmektedir.Hastan transferinde kullanılacak uçak ambulans veya helikopter ambulans hava taşımacılığında acil konforunu sunmaktadır.

  

Ambulans ucaklar uzun menzilli hasta transferlerinde, Organ nakilleri gibi aciliyeti yuksek durumlarda ve uzun sureli yolculuk etmesi sakincali olan vakalarda kullanilmaktadir. Ambulans ucaklarda yogun bakim unitelerinde kullanilmakta olan her turlu tibbi cihaz ve gerecler mevcuttur. Butun ucaklarda kabin basinc sensoru mevcut olup her turlu hastanin transferleri sorunsuz olarak yapilabilmektedir. Ambulans ucaklarda pilot ve teknik personel haricinde Anestezi uzmani, Acil tip uzmani ve hemsire veya saglik memuru gorev yapmaktadir. Hava ambulans transferlerinde hastanin bulundugu yerden, birakilacagi yere kadar kurumumuza ait uzmanlarimiz tarafindan transferleri saglanmaktadir


Ambulans uçak son yıllarda oldukça fazla bir biçimde sağlık kuruluşları tarafından kullanılmaya başlandı. Olay yerine çok hızlı bir şekilde ulaşabilen ambulans uçaklar, yaralıyı olay yerinden hızlı bir şekilde alıp en yakın sağlık kuruluşuna 
ulaştırabilmektedir. Ambulans uçaklar, donanım olarak oldukça geliştirilmiş araçlardır. Ambulans uçaklar da bulunan sağlık donanımları, yaralıya anında yapılması gereken müdahaleler için eksiksiz hazırlanılmıştır. Ambulans uçağa taşınan yaralı için öncelikle tüm güvenlik önlemleri alınır. Ardından yolculuk başlar. Yolculuk boyunca yaralıya tüm müdahaleler yapılır. Daha sonra ambulans uçak hastanenin helikopter pistine yönelir. Hızlı bir şekilde hastaneye ulaşan ambulans uçak, vakit olarak oldukça avantaj sağlar.

 HAVA AMBULANSLARIMIZIN GÖRSELLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

 

KABUL EDILEBILIR HASTA SAYISI:

1
KABUL EDILEBİLİR REFAKATCI SAYISI:

2
SAĞLIK EKİPMANI:

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ
SAĞLIK EKİBİ:

1 DOKTOR-1 PARAMEDIC


Hastalara Müdahalede Zaman Önemlidir

Hastaneye ulaşan yaralıya kalan müdahaleleri yapılır. Ambulans uçak kullanan kurum sayısı arttıkça, daha hızlı müdahaleler yapılarak hayatlar kurtarılacak. Böylece geç kalınmışlık ile kaybedilen hayatlar azalacak. Yaşanılan kazaların ardından hızlı gerçekleştirilmesi bu denli önemli olan ilk yardımlar, artık bu araçlar ile daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken, her seferinde yeni bir hayat kurtarılıyor.


Neden Ambulans Uçak

Ambulans uçaklar yaşanan kazalarda, kazazedenin hızlı bir şekilde sağlık kuruluşlarına aktarılması amacıyla geliştirilmiş araçlardır. Ambulans uçaklarda kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaya yapılması gereken tüm müdahaleler hızlı bir şekilde yapılır. Ambulans uçaklar ilk yardım için yapılması gereken tüm müdahaleler için gerekli araçları bulundurur. Ambulans uçakların tek artısı bu değildir. Araçların girmesi mümkün olmayan arazilere bu uçaklar ile yardım ulaştırılabiliyor. Zorlu arazi koşullarını hiçe sayan bu uçaklar yaralıyı hızlı bir şekilde hastanelere ulaştırabiliyor. Eğer bu uçaklar olmasaydı, araç seyrine izin vermeyen arazilerde yaşanan kazalara müdahaleler mümkün olmayacaktı. Olsa dahi geç kalınan ilk yardım müdahaleler sonucu hastayı hayatta tutmak mümkün olamayacaktır.

 

Ambulans uçaklar can kurtarma operasyonlarında oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Hızlı bir şekilde olay yerine ulaşabilen ambulans uçaklar günden güne can kurtarma operasyonlarının olmazsa olmazı hale gelmektedir. Ambulans uçaklar can kurtarma operasyonlarına katılmak için olay yerine giderken, şehrin sıkışık trafiğine girmeden hava yoluyla hızlı bir şekilde olay yerine ulaşmaktadır. Can kurtarma operasyonlarında kurtarılmak istenilen yaralı bazı durumlarda farklı şehirlere de nakil edilmesi gerekebiliyor. Bu durumlarda da devreye giren ambulans uçaklar, normal araçlardan çok daha hızlı bir şekilde nakli gerçekleştirerek yaralıya önemli bir zaman kazandırmaktadır. Ambulans uçakların kullanımı artıkça, müdahaleler gecikmeyecek ve hayatlar kurtulacak.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret2605